Bahçe Toprağı Dolgu Çalışmaları

Bahçe toprağı dolgu çalışmaları için profesyonel çözüm arayışındaysanız, Arslan Harfiyat olarak deneyimli ekibimiz ve şık çalışmalarımız ile sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. Eğimli veya düz araziler fark etmeden görsel açıdan tam not alan ve güvenlik koşullarından geçen bahçe toprağı dolgu çalışma hizmeti vermek için siler ile buluşuyoruz.

Bahçe Toprağı Dolgu Çalışma Çeşitleri Nelerdir?

Bahçe toprağı dolgu çalışma çeşitlerini, Taraçalandırma, yamaç bahçe dolgusu, duvarlı bahçe ve doğal bahçe dolguları olarak adlandırırız. Bahçe toprağı dolgu çeşitleri kapsamında eğilimli arazilerde ise istinat duvarı ile dolgu uygulama tekniğini benimsiyoruz.

Tüm bu teknikler toprak yapısı, zemin ve eğim gibi detayları değişkenlik gösteren arazi alalarında uzun ömürlü ve sağlıklı dolgu çalışmalarını gerçekleştirmek amacıyla kullandığımız işlemlerdir.

Örneğin, düz bir alan üzerinde gerekli tasarım modelini vermek için kazma, çerçeveleme, çimlendirme ve çok yılık veya mevsimlik bitkilerin ekimini yapma gibi aşamalar gerçekleştirilebilmektedir. Eğimli arazide bahçe toprağı dolgu çalışmaları için ise verimli toprak ile dolgu yapılıp, toprağı sıkıca tutacak köklere sahip bikriler ile peyzaj yapılmalıdır. Bizler, eğimli alanlarda toprak formunu koruyarak, istinat duvarı ile kademeli bir bahçe toprağı dolgu çalışması gerçekleştirerek, uzun ömürlü kullanım avantajını ve güvenliği sunuyoruz.

Taraçalı Bahçe Toprağı Dolgu Çalışması Nedir?

Hizmetimiz kapsamında faydalanabileceğiniz taraçalı bahçe toprağı dolgu çalışmamız, eğimli arazide ıslah çalışmaları ardından gerçekleştirdiğimiz ve ardından merdiven model şekilde şık bir görünümü sunan dolgu katmanlarını uyguladığımız işlemimizdir.

Taraçalı dolgu bahçelerde her bir torak merdiven üzerinde, çok yıllık veya mevsimlik bitkileri yetiştirebilmeniz mümkündür. Üzerinde şık detaylara yer veren ve dikkat çeken bir peyzaj çalışması gerçekleştirme imkanı bulunur.

Yamaç Bahçe Toprağı Dolgu Çalışması Nedir?

Hizmetimiz kapsamında uygulatabileceğiniz yamaç bahçe toprağında dolgu çalışması, eğimli arazilerde estetik bir bahçe düzenlemesi yapmak için kullandığımız yöntemimizdir. Oldukça doğal bir görünümü ortaya koyan ve belirli modellerde kazı işlemlerimiz ardından uygun toprağın taşınması ile oluşturduğumuz yamaç bahçe modeli, her tip bitki türü ile özellikle de derin köklü bikriler ve ağaç fideleri ile peyzaj edilebilmektedir.

Bahçe Toprağı Dolgu Çalışmasında Duvarlı Model Nedir?

Bu bahçe toprağı dolgu çalışması modeli, eğimli arazide yapılan uygun toprak ile doldurma işlemi ardından bahçe sınırını derin şeklinde kazdığımız ve 60 cm toprak altında olacak şekilde duvar örme çukurunu oluşturduğumuz çalışmadır.

Bu duvar çukuruna eklenecek olan ve tercih edilen peyzaj modeline sahip duvar veya çit ile eğimli alan üzerinde düz bir bahçe elde ederken, toprağın kaymasının önüne geçebilirsiniz. Diğer yandan duvarlı model bahçe toprağı dolgu çalışmaları bahçe alanına eklenen değerli bitkilerin korunması için de elverişli koşulları sunmaktadır.

Bahçe Toprağı Dolgu Çalışmaları
Hızlı Ara