Hafriyat Kazı Çalışmaları

Harfiyat kazı çalışmaları için profesyonel destek alam ve teknolojik araç, c,haz seçenekleri ile zorlu zeminlerde etkili hafriyat çıkarma koşullarından yararlanma arayışı içindeyseniz, deneyimli marka yapımız ile sizlere hizmet sunuyoruz. Arslanlar Harfiyat olarak, doğaya ve insan sağlığına değer veren harfiyat kazı çalışmaları teknikleri ile aklınızda yer alan soruları yanıtlıyoruz.

Harfiyat Kazı Çalışmaları Nasıl Yapılmalıdır?

Doğru ve güvenli harfiyat kazı çalışmaları sırasında yapılması gerekenleri sizler için şu şekilde sıralarız:

  • İşlemlere başlamadan önce, hafriyat kazı çalışmaları kontrolü kapsamında, kazı sahasında canlı varlık olup olmadığı detaylıca kontrol edilmelidir.
  • Alanda maddi zarara neden olabilecek, eşya ve malzemelerin tespiti yapılarak, alandan alınmalıdır.
  • Alandan geçen elektrik, su, doğalgaz telefon ve diğer tesisatlar için ilgili kurumlar ile yazışma yapılmalı ve kullanılacak hatların zarar görmemesi için gerekli tedbirler alınmalıdır.
  • Bu adımlar ardından tüm iş sağlığı ve güvenliği prosedürlerine uyularak, deneyimli ekip ve uygun inşaat araçları ile kazıya gerçekleştirilmelidir.

Yukarıda sıralamış olduğumuz doğru bir kazı çalışmasının yapılması için gerekli olan kriterler, sizlere sunmuş olduğumuz harfiyat kazı çalışmaları hizmeti kapsamında sunulmaktadır. Bizler, profesyonel adımlar ile başarı sonuçları sizlere sunmak amacıyla çalışmalarımız gerçekleştiriyoruz.

Hangi Zemin Türlerinde Harfiyat Kazısı Gerçekleştirilir?

Harfiyat kazısı için profesyonel hizmet ve çalışma aşamalarımızı sunduğumuz zemin tiplerini şu şekilde sıralarız:

  • Yumuşak Toprak Zeminler: Kamyonlara yükleme ile nakliyesi gerçekleştirilebilecek, kaya ve küskü gibi materyalleri çıkardığımız zeminlerdir.
  • Sert Toprak Zeminler: Uygun araçlarımız ile kazı gerçekleştirdiğimiz, gevşek kil, sert toprak, çakıl, taş gibi materyallere ulaştığımız toprak biçimidir.
  • Küskülük Zemin: Kürek ve tırmık yardımı ile hafriyat nakliye araçlarına taşınabilen materyallere ulaşılan zeminlerdir.
  • Sert Küskülük Zemin: Yumuşa grave, şist, taşlanmış marn, parçalanır bol taş materyalleri ile karşılaştığımız zeminlerdir.

Bu ve daha birçok eğimli zemin alanında sunduğumuz hafriyat kazı çalışmaları ile inşaat veya diğer projelerinize dair ortaya çıkan artık materyalleri ilgili yasal alanlara aktarma konusunda gerekli profesyonel desteği sunuyoruz.

Kaya Zeminlerde Hafriyat Kazı Çalışması Nasıl Yapılır?

Kaya zemin üzerinde hafriyat kazı çalışmaları yapılırken iş için uygun ve çevreyi tehdit etmeyecek patlayız madde kullanımı tercih edilmektedir. İşlemlerimiz kapsamında aya zemin kazısı için uygun olan tam donanımlı ekipman ve araçlarımızdan destek alıyoruz.

Bu kapsamda eğimli ve düz alanlarda farklı teknikleri izleyerek toprak kayması riskini önleme adımı ile hafriyat kazı çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

(Açıklamamızda hafriyat kelimesinin doğru kullanımı hafriyattır. Fakat harfiyat olarakta arandığı için bazı noktalarda hafriyat, kelimesi harfiyat olarak kullanılmıştır.)

Hafriyat Kazı Çalışmaları
Hızlı Ara